Dołącz do nas:

Stilnox - tabletki nasenne: działanie, skład, opinie, cena i gdzie kupić?

Bezsenność to problem, który dotyka około 50 procent ludzi na całym świecie. Niezależnie od przyczyny powstawania zaburzenia, większość osób sięga po tabletki ne bezsenność. Wśród nich dominują preparaty z melatoniną, jak również mocniejsze środki dostępne na receptę np. Stilnox. Jest to produkt leczniczy o silnym działaniu i wiele osób chwali sobie jego skuteczność. Ale czy Stilnox jest rzeczywiście bezpiecznym środkiem? Czy nie powoduje efektów ubocznych? Zanim zdecydujesz się zastosować ten lek, koniecznie przeczytaj ulotkę, ale także sprawdź naszą recenzję, w której zawarliśmy najważniejsze informacje o Stilnoxie!

Szukasz skutecznych i bezpiecznych tabletek na bezsenność? Wybierz Melatolin Plus!

Co to jest Stilnox?


Stilnox to wyrób leczniczy mający formę tabletek, w których substancją czynną jest zolpidem. Charakteryzuje się ona działaniem uspokajającym oraz nasennym. Środek ma silne działanie i powinien być stosowany jedynie krótkotrwale. Stilnox to lek, który kupimy wyłącznie na receptę, dlatego przed zakupem należy udać się do lekarza.

Stosowanie Stilnoxu przed snem przyspiesza zasypianie oraz zmniejsza ilość wybudzeń w ciągu nocy. Dodatkowo lek przyczynia się do wydłużenia czasu snu oraz podnosi jego jakość. Po wzięciu tabletki większość pacjentów osiąga głęboki, relaksujący sen. Warto zaznaczyć, że zażycie Stilnoxu przed snem nie wpływa negatywnie na aktywność w ciągu dnia.

Stilnox nie powinien być stosowany przez pacjentów, którzy mają nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, w tym również zawarty w leku zolpidem. Dodatkowo produkt nie może być stosowany przez osoby mające ciężką niewydolność wątroby, bezdech senny czy niewydolność oddechową. Ponadto lek nie może być stosowany przy sytuacji, kiedy u pacjenta stwierdza się miastenię.

Skład


Jak wcześniej wspomnieliśmy, substancją czynną w leku Stilnox jest zolpidem. Składnik ten występuje również w innych wyrobach leczniczych o działaniu nasennym np. Zolpidem, Ambien, Zolpic czy Edluar.

Zolpidem to środek wykazujący mocne działanie nasenne oraz uspokajające. Wskazany jest do stosowania przez krótki czas – 2 tygodnie, choć lekarz przepisujący może zadecydować o przedłużeniu kuracji.

Zolpidem ułatwia zasypianie, zapobiega przedwczesnemu przebudzaniu się oraz wydłuża ogólny czas trwania snu, a dodatkowo redukuje przebudzenia, które występują w ciągu nocy. Środek cechuje się wysoką skutecznością, a jego działanie trwa do nawet 8 godzin po zastosowaniu leku.

Stosowanie zolpidemu zawartego w tabletkach Stilnox przez krótki czas – do dwóch tygodni nie powinno powodować działań niepożądanych. Ponadto dawkowanie powinno być ustalone przez lekarza, w taki sposób, by stopniowo zmniejszać dawkę leku. Ma to zapobiec wystąpieniu zespołu abstynencyjnego. Lekarz oczywiście może zdecydować o przedłużeniu stosowania leku z dwóch tygodni na okres miesiąca, jednak może to spowodować uzależnienie pacjenta oraz zwiększenie tolerancji na lek. W związku z tym kolejne, te same dawki leku nie będą skuteczne.

Czy Stilnox powoduje skutki uboczne?

Stilnox jak każdy inny lek może powodować efekty uboczne. Pacjenci stosujący ten środek często zgłaszali takie działania niepożądane jak niepamięć wsteczna, pobudzenie, zmęczenie, koszmary, biegunka, wymioty, bóle brzucha, a także bóle głowy oraz zawroty głowy.

Wśród niezbyt często występujących efektów ubocznych pojawiało się splątanie, podwójne widzenie oraz drażliwość.

Wśród niezbyt często występujących efektów ubocznych pojawiało się splątanie, podwójne widzenie oraz drażliwość.

Stilnox – jaka jest cena w aptece i gdzie kupić?


Przed zakupem leku Stilnox musimy otrzymać receptę na lek, którą wypisze lekarz. Dopiero wtedy możemy dokonać zakupu w aptece. Lek można nabyć także w aptekach internetowych.

Pamiętajmy, by nie kupować leku za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczanych w internecie. Po pierwsze – jest to działanie nielegalne. Po drugie – lek kupiony z innego źródła niż apteka może okazać się niekompletny i podrobiony, co z kolei może mieć zgubne konsekwencje dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Jakie są opinie o leku Stilnox?

Zanim zastosujemy lek Stilnox lub poprosimy lekarza o wypisanie recepty na ten środek, warto sprawdzić opinie osób, które już stosowały ten produkt. W tym celu przeszukaliśmy fora tematyczne i okazuje się, że wiele opinii o Stilnoxie jest pozytywnych. Oznacza to, że środek ten jest skuteczny.

Głównym powodem zadowolenia z leku Stilnox jest jego niska cena. Za kilkanaście złotych kupimy opakowanie leku, które bez problemu wystarczy na 2 tygodnie regularnego stosowania. Pamiętajmy, że zolpidem to substancja czynna, która nie jest zalecana przed dłuższy czas, a przedłużenie stosowania leku wymaga zgody lekarskiej oraz ustalenia dawkowania. Dlatego też pacjenci z bezsennością chroniczną nie będą mogli stosować tego leku przez cały czas.

Co ważne – efekty stosowania Stilnoxu widoczne są już po zastosowaniu pierwszej dawki. Przyjęcie leku w godzinach wieczornych powoduje znaczną potrzebę snu, co wymusza położenie się do łóżka.

Niektóre osoby stosujące Stilnox nie polecają leku z uwagi na możliwość wytworzenia się tolerancji na lek, a także uzależnienie. Dodatkowo niewłaściwe odstawienie leku może prowadzi do zespołu abstynencyjnego.

Skuteczny i bezpieczny sposób na bezsenność


Większość osób zmagających się z bezsennością w pierwszej kolejności sięga po tabletki z melatoniną. Działają one dobrze i nie powodują uzależnienia oraz efektów ubocznych, które występują po zastosowaniu Stilnoxu. Ale co by się stało, jeśli połączylibyśmy moc melatoniny (hormonu snu) z ziołowymi wyciągami oraz innymi składnikami odżywczymi? Wówczas otrzymamy Melatolin Plus – najlepiej oceniany środek na bezsenność.

Melatolin Plus to naturalny środek, który zawiera aż 10 składników. Wspólnie tworzą one bezpieczny i skuteczny kompleks w walce z bezsennością. Produkt ten zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu tabletek nasennych.

W jaki sposób działa Melatolin Plus?

  • Skraca czas potrzebny do zaśnięcia.
  • Ułatwia zasypianie.
  • Redukuje liczbę wybudzeń w ciągu nocy.
  • Chroni przed przedwczesnym przebudzaniem się.
  • Poprawia samopoczucie oraz działa uspokajająco.
  • Redukuje uczucie zmęczenia.
  • Działa bez efektów ubocznych oraz nie powoduje uzależnienia.

Melatolin Plus zapewnia długi, głęboki oraz odprężający sen.

Jak otrzymać opakowanie gratis?


Aby otrzymać opakowanie Melatolin Plus gratis, wystarczy wejść na stronę www.melatolinplus.pl i dokonać zamówienia 2 lub 3 opakowań produktu. Przy zakupie 3 opakowań, producent wysyła gratis 3 dodatkowe opakowania!

UWAGA! Melatolin Plus to środek z gwarancją satysfakcji. Jeżeli uznasz, że stosowanie suplementu nie spełnia Twoich oczekiwań, otrzymasz zwrot pieniędzy. Dlatego kupując ten produkt nic nie tracisz.

Porównanie leku, jakim jest Stilnox z suplementem diety Melatolin Plus nie jest łatwe, bowiem to dwie różne kategorie środków, a co za tym idzie – również inne działanie. Niemniej jednak wiele osób stosujących Melatolin Plus ceni sobie ten środek i poleca jego stosowanie innym osobom mającym problemy ze snem.

Tabletki nasenne: Zolpidem | Stilnox | Sleep Well